Surrey FA Senior Cup 2022/23

Preliminary Round

Abbey Rangers 1-2 Lingfield

Alfold 2-1 Frimley Green 

Badshot Lea W/L AFC Wimbledon (Wimbledon Did Not Enter)

Carshalton Athletic 0-1 Colliers Wood United 

Knaphill Town 0-4 Egham Town 

Redhill 3-0 Guildford City 

Tooting & Mitcham United 1-4 Chertsey Town 

1st Round

Raynes Park Vale 2-1 Alfold 

Egham Town 3-0 Sutton Common Rovers 

Kingstonian 3-1 Corinthian-Casuals

Cobham 2-0 Ashford Town 

Merstham 0-3 Sutton United 

Westfield 0-3 Metropolitan Police

AFC Croydon Athletic 1-2 Virginia Water 

Lingfield W-L Sheerwater 

Chertsey Town 1-0 South Park Reigate 

Chipstead 1-2 Redhill 

Horley Town 3-3 Leatherhead (3-4 pens)

Banstead Athletic v Woking (TBC)

Colliers Wood United v Dorking Wanderers (21st Dec)

Balham 3-2 Spelthorne Sports

Camberley Town 2-1 Farnham Town 

Badshot Lea 0-3 Walton & Hersham 

2nd Round

Raynes Park Vale v Kingstonian

Sutton United v Walton & Hersham

Camberley Town v Lingfield

Met Police v Banstead Athletic or Woking

Redhill v Virginia Water

Cobham v Egham Town

Leatherhead v Chertsey Town

Colliers Wood United or Dorking Wanderers v Balham

2022/23 CCL Premier Challenge Cup

1st Round

01 Penn & Tylers Green 0-1 Spartans Youth
02 Wembley 0-1 Rayners Lane
03 Farnham Town 1-2 Flackwell Heath
04 Wallingford Town 0-2 Holyport
05 Egham Town 0-2 Bedfont
06 Brook House 1-5 Jersey Bulls 
07 Broadfields United 1-2 Spelthorne Sports 
08 North Greenford United 6-2 Fleet Town
09 AFC Croydon Athletic 3-1 Windsor
10 Langley 1-4 Virginia Water 
11 Bagshot W-L Staines Town (Staines Town merged with Staines Lammas)
12 Guildford City 3-0 Cobham 
13 Horley Town 5-2 Camberley Town
14 Knaphill 5-1 Harefield United
15 Wokingham & Emmbrook 0-1 Badshot Lea
16 Eversley & California 0-1 Berks County 
17 Balham 0-2 Colliers Wood United 
18 Cove 1-3 Molesey
19 AFC Aldermaston 1-7 Edgware & Kingsbury 
20 Sandhurst Town 2-1 Hilltop
21 Frimley Green 3-1 Banstead Athletic
22 CB Hounslow United 1-4 Abbey Rangers
23 British Airways 1-1 Alton (0-3 pens)
24 Westside 1-4 Raynes Park Vale *
25 London Lions 3-1 Oxhey Jets 
26 FC Deportivo Galicia 1-4 Ascot United 
27 London Samurai 1-4 Chalfont St. Peter
28 Reading City 3-1 Sheerwater
29 Tadley Calleva 3-1 Burnham
30 Redhill 1-1 Woodley United (4-3 pens)
31 Hillingdon Borough BYE
32 Rising Ballers Kensington BYE

2nd Round

01 AFC Croydon Athletic 2-8 Spelthorne Sports
02 Alton 3-0 Molesey 
03 Edgware & Kingsbury v Virginia Water (10th Jan)
04 Bedfont 2-1 Redhill 
05 Bagshot 0-6 Westside *
06 Chalfont St. Peter 0-1 Guildford City 
07 Tadley Calleva 0-3 Jersey Bulls 
08 Reading City v Flackwell Heath (13th Dec)
09 Rayners Lane v Rising Ballers Kensington (20th Dec)
10 Abbey Rangers 7-3 Sandhurst Town 
11 North Greenford United 2-2 Berks County (4-1 pens)
12 Frimley Green 1-6 London Lions 
13 Knaphill 0-0 Badshot Lea (5-4 pens)
14 Spartans Youth v Colliers Wood United (6th Dec)
15 Holyport 4-1 Hillingdon Borough 
16 Horley Town v Ascot United (20th Dec)

* = (Raynes Park Vale removed from competition – ineligible player).

CCL Premier North Table

9th December

P

W

D

L

F

A

PTS

GD

Reading City

16

13

3

0

44

10

42

34

Ascot United

15

13

1

1

38

15

40

23

Egham Town

17

10

5

2

41

18

35

23

Flackwell Heath

18

11

2

5

31

21

35

10

Burnham

16

8

4

4

28

25

28

13

Edgware & Kingsbury

14

8

1

5

27

20

25

7

Wembley

16

8

0

8

25

28

24

-3

London Lions -3

15

7

5

4

33

21

23

12

Virginia Water

15

6

3

6

24

22

21

2

Hilltop

17

6

3

8

27

31

21

-4

Harefield United

14

6

2

6

25

26

20

-1

Broadfields United

16

6

1

9

25

32

19

-7

Windsor

17

5

2

10

27

42

17

-15

Wallingford & Crowmarsh

16

4

4

8

23

35

16

-12

Chalfont St Peter

16

4

3

9

17

32

15

-15

Wokingham & Emmbrook

20

3

5

12

17

44

14

-27

Spelthorne Sports

14

3

4

7

17

24

13

-7

North Greenford United

11

3

3

5

21

20

12

1

Holyport

14

2

5

7

18

25

11

-7

Oxhey Jets

14

1

2

11

12

39

5

-27

CCL Division 1 Table

9th December

P

W

D

L

F

A

PTS

GD

FC Deportivo Galicia

19

12

4

3

61

35

40

26

Langley

18

13

1

4

60

34

40

26

Sandhurst Town

16

13

0

3

69

23

39

46

Berks County

19

11

3

5

47

30

36

17

Bedfont

17

10

1

6

48

29

31

19

Rising Ballers Kensington

17

8

5

4

39

27

29

12

London Samurai Rovers

16

9

1

6

45

27

28

18

Rayners Lane

16

8

1

7

35

35

25

0

Woodley United

18

8

1

9

33

36

25

-3

Eversley & California

16

7

3

6

31

29

24

2

Westside

14

6

4

4

30

21

22

9

Britsih Airways

17

6

4

7

35

37

22

-2

Cove

17

6

4

7

36

50

22

-14

Molesey

18

6

3

9

25

30

21

-5

AFC Aldermaston

18

6

0

12

30

54

18

-24

Spartans Youth

17

4

5

8

25

38

17

-13

Brook House

16

4

3

9

23

43

15

-20

CB Hounslow United

18

4

3

11

25

54

15

-29

Penn & Tylers Green

15

4

2

9

26

33

14

-7

Bagshot

18

3

4

11

29

58

13

-29

Hillingdon Borough

17

4

1

12

23

52

13

-29

Share this page