2021/22 League & Cup Fixtures

Date

Opposition

Time

Result

Gate

Scorers

Sat 31st Jul

KNAPHILL

3;00

3 1

85

Fofanah 2 Smith

Tue 3rd Aug

Redhill

7;45

1 2

77

Andrews (p)

Sat 7th Aug

Beckenham Town (FACEP)

3;00

0 0

180


Wed 11th Aug

BECKENHAM TOWN (FACEPR)

7;30

1 3

130

Nunes

Sat 14th Aug

Fleet Town

3;00

2 1

105

Mart Scott

Tue 17th Aug

Horley Town

7;45

1 1

110

Mart

Sat 21st Aug

Frimley Green

3;00

2 1

65

Nunes Walker

Sat 28th Aug

Camberley Town

3;00

1 0

49

Moore

Wed 1st Sep

MOLESEY

7;30

4 2

110

Scott 2 Leslie Andrews

Sat 4th Sep

FARNHAM TOWN

3;00

1 3

52

West

Sat 11th Sep

AFC Uckfield Town (FAV1Q)

3;00

3 2

60

Tan Fofanah Thompson

Sat 18th Sep

Guildford City

3;00

0 1

161


Sat 25th Sep

PUNJAB UNITED (FAV2Q)

3;00

1 0

55

Tan

Sat 2nd Oct

WALTON & HERSHAM

3;00

0 4

84


Sat 9th Oct

AFC Croydon Athletic

3;00

2 2

60

Williams OG

Sat 16th Oct

BADSHOT LEA

3;00

2 3

44

Williams Fofanah

Wed 20th Oct

BALHAM (SSCP)

7;30

1 5

45

Andrews

Sat 23rd Oct

Egham Town (FAV1)

3;00

1 4

88

Williams

Wed 27th Oct

COVE (PCC1)

7;30

6 0

44

Thompson West Williams Andrews Tan Fofanah

Sat 30th Oct

REDHILL

3;00

0 2

68


Sat 6th Nov

FRIMLEY GREEN

3;00

1 2

52

Osei-Obengo (p)

Wed 10th Nov

SHEERWATER

7;30

1 0

92

Williams

Sat 13th Nov

Balham

3;00

0 1

35


Sat 20th Nov

HORLEY TOWN

3;00

1 4

66

Fofanah

Wed 24th Nov

JERSEY BULLS (PCC2)

7;30

5 2

55

DeCruz Osei-Obengo Nunes West Walker

Sat 27th Nov

Beckenham Town

3;00

0 4

151


Sat 4th Dec

COBHAM

3;00

0 2

93


Wed 8th Dec

JERSEY BULLS

7;30

0 1

84


Tue 11th Jan

Knaphill

7;45

0 2

80


Sat 15th Jan

Cobham

3;00

1 1

66

Fofanah

Sat 22nd Jan

CAMBERLEY TOWN

3;00

0 2

58


Sat 29th Jan

Sheerwater

3;00

2 1

72

Blankson OG

Sat 5th Feb

GUILDFORD CITY

3;00

1 2

73

Bradley (p)

Wed 9th Feb

FLEET TOWN (PCC3)

7;30

2 1

52

Bradley (p) Nunes

Wed 23rd Feb

BANSTEAD ATHLETIC

7;30

5-1

66

Bradley 3 - Blankson - Osei-Obengo

Sat 26th Feb

Walton & Hersham

3;00

0-3

235


Sat 5th Mar

AFC CROYDON ATHLETIC

3;00

1-0

44

Cranmer-Flynn

Wed 9th Mar

RAYNES PARK VALE

7;30

0-2

112


Sat 12th Mar

Badshot Lea

3;00

1-2

72

Osei-Obengo

Sat 19th Mar

BALHAM

3;00

1-0

50

West

Tue 22nd Mar

Raynes Park Vale

7;45

1-1

191

Scott

Sat 26th Mar

Jersey Bulls

2;00

1-1

63

Osei-Obengo (p)

Wed 30th Mar

BECKENHAM TOWN

7;30

3-1

91

Sasu 2 Fofanah

Sat 2nd Apr

FLEET TOWN

3;00

1-4

59

Thompson

Mon 4th Apr

London Lions (PCCQF)

8;00

1-2

77

Williams (p)

Sat 9th Apr

Banstead Athletic

3;00

0-1

35


Mon 18th Apr

Molesey

11;30

4-0

50

Fofanah 3 (1p) Moore

Sat 23rd Apr

Farnham Town

3;00

0-0

261


CCL Premier Division South Table 2021/22

FINAL

P

W

D

L

F

A

PTS

GD

Beckenham Town (C)

38

29

5

4

107

33

92

74

Walton & Hersham (P)

38

28

7

3

93

29

91

64

Raynes Park Vale

38

26

5

7

100

39

84

61

Jersey Bulls

38

24

9

5

98

34

81

64

Badshot Lea

38

24

9

5

98

47

81

51

Redhill

38

19

9

9

74

43

66

31

Horley Town

38

16

6

15

60

63

54

-3

Balham

38

16

5

17

66

54

53

12

Sheerwater

38

16

5

17

71

81

53

-10

Farnham Town

38

13

7

18

62

71

46

-9

Knaphill

38

10

15

13

57

67

45

-10

Camberley Town

38

13

5

20

43

60

44

-17

Colliers Wood United

38

12

6

20

44

61

42

-17

Cobham

38

10

11

17

49

64

41

-15

Guildford City

38

11

7

20

53

85

40

-32

Fleet Town

38

12

2

24

59

85

38

-26

Frimley Green

38

11

5

22

44

88

38

-44

AFC Croydon Athletic

38

8

11

19

51

84

35

-33

Banstead Athletic

38

7

7

24

45

91

28

-46

Molesey (R)

38

2

7

29

33

127

13

-94

Appearances 2021/22

2021/22 FINAL

Starts

Sub

Goals

Yellow

Sin Bin

Red

Total

Ali Fofanah

32

11

13

5

1

0

43

Alex Nunes

29

12

2

4

0

1

41

Charlie Mart

40

0

2

3

0

0

40

Ollie Thompson

26

13

3

6

0

0

39

Harry Murphy

38

0

0

7

2

3

38

Callum Wilson

33

5

0

8

0

1

38

Nathan West

36

0

4

11

3

0

36

Daniel Decruz

23

4

1

3

0

1

27

Daryl Hay

19

7

0

2

0

0

26

Sebastien Osei-Obenga

20

4

5

0

0

0

24

Ben Roberts

21

1

0

0

0

0

22

Rmarni Blankson

17

5

2

2

0

0

22

Greg Andrews

3

17

3

2

0

0

20

Frankie Scott

10

8

4

0

0

0

18

Wayne Brown

17

0

0

2

2

1

17

Scott Walker

3

14

2

0

0

0

17

Jake Maddock

15

0

0

2

0

0

15

Bradley Williams

13

2

6

7

0

0

15

Charlie Moore

12

3

2

1

0

0

15

Jake Hill

13

1

0

3

0

0

14

Tyreke Leslie

11

3

1

1

0

0

14

Anthony Nazareth

8

6

0

1

0

0

14

McKenzie Foley

11

1`

0

0

0

0

12

Sid Dack

4

8

0

3

0

0

12

Julien Saka

8

2

0

3

0

1

10

Alfie Huckle

9

0

0

3

0

0

9

Luke Tan

4

4

3

0

0

0

8

Owen Cranwer-Flynn

2

6

1

0

0

0

8

Jean Luc Kinsaba

6

1

0

0

0

0

7

Aron Sasu

6

1

2

1

0

0

7

Sean Bradley

6

0

5

1

0

0

6

Alex Foord

0

6

0

0

0

0

6

Taryn Smith

5

0

1

0

0

0

5

Morgan Williams

5

0

0

1

0

0

5

Owen Roberts

4

1

0

0

0

0

5

Tyrell Lowe

3

2

0

0

0

0

5

Sol Patterson-Bonner

4

0

0

1

0

1

4

Mark Jones

0

4

0

1

0

0

4

Jay Dunstan-Digweed

3

0

0

0

0

1

3

Josh Greenleaf

2

1

0

0

0

1

3

Ryan Anderson

2

0

0

0

0

0

2

Soumen Nandi

2

0

0

0

0

0

2

Oliver O'Dwyer

1

1

0

1

0

0

2

Daniel Boateng

0

2

0

0

0

0

2

Billy Murphy

0

2

0

0

0

0

2

Matt George

1

0

0

0

0

0

1

Craig Hastings

1

0

0

0

0

0

1

Kevin Turbi

1

0

0

0

0

0

1

Abolagi Williams

0

1

0

0

0

0

1

2021/22 CCL Premier Challenge Cup

Cherry Red Records Premier Challenge Cup – 1st Round

1. Eversley & California 2-2 Knaphill (3-4 pens)

2. Tadley Calleva 1-2 Jersey Bulls 

3. Virginia Water 3-3 Reading City (3-1 pens)

4. Cobham 4-2 London Samurai 

5. Abbey Rangers 4-2 Bedfont & Feltham 

6. Wallingford Town 0-2 Badshot Lea 

7. Colliers Wood United 6-0 Cove 

8. Hilltop 2-1 Camberley Town 

9. Langley 1-2 Balham 

10. Edgware Town 2-0 Banstead Athletic 

11. Wokingham & Emmbrook 1-1 AFC Croydon Athletic (4-5 pens)

12. AFC Hayes 1-5 Wembley 

13. Egham Town 4-1 British Airways 

14. North Greenford United 6-0 Kensington & Ealing Borough 

15. Berks County 4-0 Bagshot 

16. AFC Aldermaston 3-6 Fleet Town 

17. Raynes Park Vale 1-3 Rayners Lane (at RLFC)

18. Southall 6-0 Enfield Borough 

19. London Lions 1-0 Hillingdon Borough 

20. Walton & Hersham 8-0 Holyport 

21. Farnham Town 2-1 Horley Town

22. Beckenham Town 0-1 St. Panteleimon 

23. Sheerwater 0-0 Sandhurst Town (3-4 pens)

24. Frimley Green 2-0 Burnham 

25. Guildford City 1-1 Spelthorne Borough (5-4 pens)

26. CB Hounslow United 1-1 Chalvey Sports (4-5 pens)

27. Woodley United 2-3 FC Deportivo Galicia 

2nd Round

1. Cobham 1-0 Wembley 

2. Southall 2-2 Berks County (5-4 pens)

3. Knaphill 0-4 Walton & Hersham 

4. Edgware Town 3-1 Virginia Water 

5. London Lions 3-1 Molesey 

6. FC Deportivo Galicia 1-10 Redhill 

7. AFC Croydon Athletic 5-3 Ascot United 

8. Sandhurst Town 2-3 Hanworth Villa 

9. North Greenford United 5-2 St Panteleimon 

10. Egham Town 4-0 Chalvey Sports 

11. Guildford City 2-1 Fleet Town (Guildford ineligible player)

12. Hilltop 2-2 Windsor (6-5 pens)

13. Frimley Green 1-1 Abbey Rangers (2-4 pens)

14. Farnham Town 1-0 Rayners Lane 

15. Balham 3-4 Badshot Lea 

16. Colliers Wood United 5-2 Jersey Bulls

3rd Round

London Lions 3-1 AFC Croydon Athletic 

Cobham 3-0 Edgware Town

Walton & Hersham 2-1 Hilltop 

Abbey Rangers 2-2 Badshot Lea (1-4 pens)

Egham Town 1-2 Redhill 

Hanworth Villa 1-1 Farnham Town ( 8-7 pens)

Colliers Wood United 2-1 Fleet Town 

North Greenford United 1-4 Southall 

Quarter Finals

Cobham 0-4 Southall 

London Lions 2-1 Colliers Wood United 

Badshot Lea 2-2 Hanworth Villa (4-2 pens)

Walton & Hersham 2-0 Redhill 

Semi Finals (3rd May)

Badshot Lea 0-2 Southall

Walton & Hersham 3-1 London Lions

Final (Saturday 7th May @ Windsor FC)

Southall 1-2 Walton & Hersham

2021/22 CCL Premier Division North Table

FINAL

P

W

D

L

F

A

PTS

GD

Hanworth Villa (C)

34

30

4

0

91

15

94

76

Southall (P)

34

25

4

5

85

28

79

57

Egham Town

34

21

9

5

58

29

69

29

Abbey Rangers

34

22

2

10

71

45

68

26

North Greenford United

34

19

4

11

100

70

61

30

Ascot United

34

16

10

8

66

49

58

17

Windsor

34

13

8

13

60

59

47

1

Edgware Town

34

13

7

14

69

61

46

8

Reading City

34

12

8

14

63

68

44

-5

Spelthorne Sports

34

12

5

17

46

54

41

-8

Tadley Calleva

34

11

6

17

65

73

39

-8

St Panteleimon

34

11

5

18

60

69

38

-6

Burnham

34

9

7

18

51

98

34

-47

Wembley

34

9

6

19

49

73

33

-24

Wokingham & Emmbrook

34

8

8

18

43

61

32

-18

Virginia Water

34

9

5

20

43

69

32

-26

Holyport

34

7

4

23

35

74

25

-39

CB Hounslow United (R)

34

7

4

23

25

95

25

-70

2021/22 CCL Division 1 Table

FINAL

P

W

D

L

F

A

PTS

GD

London Lions (C)

40

32

4

4

144

46

100

98

Hilltop

40

26

6

8

113

59

84

54

Wallingford Town (P)

40

22

13

5

101

72

79

29

Rayners Lane

40

24

6

10

115

64

78

51

Eversley & California

40

24

3

13

82

52

75

30

Kensington & Ealing Borough

40

23

6

11

81

53

75

28

FC Deportivo Galicia

40

21

9

10

134

85

72

49

Sandhurst Town

40

21

6

13

87

55

69

32

Berks County

40

19

5

16

99

85

62

14

AFC Hayes

40

16

7

17

73

70

55

3

Bedfont & Feltham

40

14

10

16

73

64

52

9

Langley

40

14

9

17

74

78

51

-4

British Airways

39

12

11

16

75

76

47

-1

AFC Aldermaston

39

13

5

21

60

111

44

-51

Enfield Borough

40

12

5

23

78

93

41

-15

Woodley United

40

13

2

25

53

114

41

-61

London Samurai

40

11

5

24

70

111

38

-41

Bagshot

40

10

7

23

50

94

37

-44

Hillingdon Borough

40

9

7

24

57

82

34

-25

Cove

40

8

6

26

57

137

30

-80

Chalvey Sports (R)

40

6

6

28

49

126

24

-77

PLAY OFFS

Wallingford Town 2-0 Rayners Lane

Hilltop 5-1 Eversley & California

Hilltop 1-2 Wallingford Town

2021/22 CCL Division 1 Challenge Cup

ESOTERIC RECORDINGS DIVISION ONE CHALLENGE CUP – 1st Round

1.  Berks County  2-0  AFC Aldermaston 

2.  Woodley United  3-2  Cove 

3.  Rayners Lane  2-0  Enfield Borough 

4.  London Samurai  0-4  Jersey Bulls U23 

5.  Spelthorne Sports U23  2-1  Bagshot 

6.  Guildford City U23  2-1  Langley 

7.  London Lions  3-1  Kensington & Ealing Borough 

8.  AFC Hayes  1-0  FC Deportivo Galicia 

9.  Molesey U23 0-2  British Airways 

10.  Wallingford Town 0-3  Eversley & California 

11.  Camberley Town U23  0-2  Sandhurst Town 

BYES

12.  Hillingdon Borough

13.  Hilltop

14.  Chalvey Sports

15.  Redhill U23

16.  Bedfont & Feltham

2nd Round

Hillingdon Borough 1-6 Jersey U23 

Redhill U23 2-6 Sandhurst Town 

Woodley United 1-0 Eversley & California 

Bedfont & Feltham 3-1 AFC Hayes 

London Lions 5-2 Hilltop 

Chalvey Sports 0-6 British Airways 

Rayners Lane 3-7 Berks County 

Spelthorne Sports U23 0-2 Guildford City U23 

Quarter Finals

Jersey Bulls 2-4 Sandhurst Town 

Guildford City U23 1-10 Berks County 

Bedfont & Feltham L-W London Lions 

British Airways 5-0 Woodley United 

Semi Finals

Berks County v British Airways (14th May)

London Lions 1-1 Sandhurst Town (5-4 pens)

2021/22 Surrey Premier County League

FINAL

P

W

D

L

F

A

PTS

GD

Worcester Park (C)

26

20

0

6

65

29

60

36

Staines Lammas

26

19

2

5

65

38

59

27

AFC Cubo

26

17

4

5

73

28

55

45

Guildford United -6

26

19

1

6

79

34

52

53

Spartans Youth (P)

26

14

2

10

51

52

44

-1

Lyne

26

13

2

11

60

43

41

17

Battersea Ironsides

26

11

3

12

69

54

36

15

AFC Royal Holloway

26

11

3

12

38

49

36

-11

Hersham

26

11

2

13

45

55

35

-10

AFC Walcountians

26

10

1

15

45

60

31

-15

Farleigh Rovers

26

7

2

17

49

78

23

-29

Horsley

26

6

4

16

35

63

22

-28

Ripley Village

26

7

1

18

41

81

22

-40

NPL (R)

26

2

3

21

26

85

9

-59

2021/22 Surrey Premier County League Cup

This competition was not competed for in 2021/22.

2021/22 Surrey FA Intermediate Cup

1st Round

Claygate Royals 2-2 Worplesdon Phoenix (4-3 pens)

Lyne 3-0 Goldfingers

Panthers L-W Earlsfield United

Sporting 50 0-0 Pitshanger Dynamo (3-4 pens)

Merrow 2-0 Windlesham & Chobham

Cranleigh 4-1 AFC Ewell

Frimley Green U23 3-1 Chelsea Rovers 

Guildford United 2-3 Sheerwater Reserves

Ashtead 2-3 Dorkinians Reserves

Frenches Athletic 2-0 Oxted & District

Virginia Water Reserves 2-0 Westminster Casuals

Hersham 1-2 Reigate Priory

West Fulham 1-1 Shene Old Grammarians (4-3 pens)

Manorcroft United 2-2 Farnham Town Development (0-3 pens)

AFC Royal Holloway 3-2 Horsley

Tongham 3-2 Ripley Village

Chiddingfold 1-2 Staines Lammas

Holland Sports 0-4 AFC Walcountians

Selhurst 2-1 Horley Town U23

Kew Park Rangers 5-1 Worcester Park

Old Rutlishians 3-3 Farleigh Rovers (2-4 pens)

Woodmansterne Hyde 0-7 Charlwood

Leatherhead U23 4-0 Shottermill & Haslemere

2nd Round

Frenches Athletic 1-0 Charlwood

Battersea Ironsides 3-2 Farleigh Rovers

Selhurst 3-1 Reigate Priory

AFC Walcountians 1-0 Leatherhead U23

Cranleigh 7-0 Virginia Water Reserves

Earlsfield United 5-3 Farnham Town Development

Keens Park Rangers 2-0 Frimley Green U23 

Staines Lammas 1-1 Pitshanger Dynamo (3-2 pens)

Kew Park Rangers 3-3 West Fulham (4-2 pens)

Ottershaw 2-6 Tongham

Lightwater United 2-1 Merrow

Knaphill Athletic 1-5 Lyne

Hambledon 2-0 West End Village

Claygate Royals 2-1 Sheerwater Reserves

University of Surrey 5-2 Dorkinians Reserves

AFC Royal Holloway Bye

3rd Round

Keens Park Rangers 2-2 Selhurst (2-4 pens)

University of Surrey 1-6 Earlsfield United

Lyne 1-0 Kew Park Rangers

Lightwater United 0-4 AFC Royal Holloway

Hambledon 3-3 Staines Lammas (4-1 pens)

Claygate Royals 4-3 AFC Walcountians

Battersea Ironsides 0-1 Frenches Athletic

Tongham 1-2 Cranleigh

Quarter Finals

AFC Royal Holloway 2-2 Selhurst (2-4 pens)

Frenches Athletic 2-0 Earlsfield United 

Claygate Royals 2-5 Lyne 

Cranleigh 3-1 Hambledon 

Semi Finals

Lyne 1-4 Cranleigh 

Frenches Athletic 4-2 Selhurst 

Final

Cranleigh 2-2 Frenches Athletic (3-4 pens)

2021/22 Middlesex County League Table

FINAL

P

W

D

L

F

A

PTS

GD

NW London (C & P)

26

18

3

5

77

35

57

42

Brentham

25

16

3

6

57

39

51

18

Clapton Community

25

14

4

7

59

41

46

18

Cricklewood Wanderers

26

13

5

8

47

40

44

7

Sporting Hackney

26

12

6

8

52

35

42

17

Larkspur Rovers

26

11

7

8

46

39

40

7

Stonewall

26

12

6

8

41

44

39

-3

FC Soma -6

26

11

6

9

54

56

33

-2

AVA +3

26

9

3

14

43

51

33

-8

Indian Gymkhana Club

26

9

5

12

58

49

32

9

Kensington Dragons

26

8

7

11

56

70

31

-14

CB Hounslow United Reserves (R)

26

6

6

14

50

77

24

-27

Pitshanger Dynamo +3 (R)

26

6

4

16

48

65

22

-17

The Wilberforce Wanderers +3 (R)

26

3

1

22

40

87

13

-47

Alec Smith Middlesex County League Cup

1st Round

1 The Wilberforce Wanderers 1-3 Cricklewood Wanderers 

2 Kensington Dragons 3-0 Stonewall 

3 FC Soma 1-3 NW London 

4 Larkspur Rovers W-L PFC Victoria (withdrawn from league)

5 Sporting Hackney 2-5 Clapton Community

6 Brentham 0-1 AEK London (Home win awarded by disciplinary committee)

7 CB Hounslow United Reserves 4-4 AVA (CBH win on penalties)

8 Indian Gymkhana 1-1 Pitshanger Dynamo (IG won on penalties)

Quarter Finals

CB Hounslow United Reserves 1-2 Cricklewood Wanderers 

Clapton Community 6-0 Larkspur Rovers 

Brentham 5-0 Indian Gymkhana 

Kensington Dragons 1-0 NW London 

Semi Finals

Brentham 0-1 Kensington Dragons 

Clapton Community 3-0 Cricklewood Wanderers 

Final

Kensington Dragons 2-2 Clapton Community (3-4 pens)

Share this page